הלבנת שיניים Opalescence

דהיית צבע השיניים שנגרמת כתוצאה מנטילת אנטיביוטיקה בגיל צעיר, טראומה של השיניים, אכילה ושתיית מזון ומשקאות חומצתיים ועישון, יכולה להיות מוסרת ביעילות ע”י ביצוע הלבנת שיניים Opalescence. ג’ל ההלבנה של Opalescence מכיל ריכוז של 38% מי חמצן (גבוה ביותר יחסית לערכות אחרות) ומבוסס על נוסחאות כימיות שמשיגות תוצאות טובות במיוחד. בשונה משיטות הלבנה שונות, אין צורך במנורת הארה לזירוז ולשיפור התהליך. הודות לצמיגות ולסמיכות ג’ל ההלבנה הכולל גם PF שהוא תערובת של פוטסיום ניטרת להורדת הרגישות יחד עם מלבין ופלואוריד שמחזקים את אמייל השיניים, מפחיתים את הסיכון להתפתחות חורים בשיניים בעקבות ההלבנה.

המלצת המערכת

הלבנת שיניים Opalescence היא פעולה שמתבצעת במרפאה ועל ידי רופא שיניים בלבד. כדי שההבהרה תצליח מומלץ שתעברו ניקוי אבנית. אנחנו לא ממליצים לנסות ולחסוך על הטיפול שכן הבהרות ביתיות ותרופות סבתא יכולות לכל הפחות לא להשפיע על צבע השיניים ובמקרה הרע הן עלולות להסב נזק בלתי הפיך לאמייל השן. התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו.

 


כיצד מבוצעת הלבנת שיניים Opalescence?

ראשית חשוב להגדיש כי הלבנת שיניים Opalescence הוא טיפול המבוצע ביעילות במרפאת השיניים והוא חייב להתבצע אך ורק ע”י רופא! מדובר בהליך שאורכו בין שעה לשעתיים וזאת כתלות בכתמים שעל השיניים ובתוצאות ההלבנה שמבקשים להשיג. בתחילת הטיפול ימוגנו החניכיים והשפתיים למניעה מקסימאלית של רגישות שעלולה להתפתח במטופלים מסוימים. לאחר מכן מורחים את ג’ל ההלבנה בקדמת השיניים (הלבנת שיניים מבצעים רק על השיניים הקדמיות) למשך 10 עד 15 דקות בערך, כל חמש דקות יערבב הרופא את הג’ל כדי להבטיח הלבנה איכותית, לאחר 10 או 15 דקות יוסר הג’ל בעזרת מערכת היניקה בלבד (suction) ולאחר מכן יישטף ויוסר מהשיניים עד שאלו יהיו יבשות לחלוטין. זמני הטיפול יכולים להשתנות בהתאם לכל מטופל והתנאים האישיים שלו ולפי התוצאות שהושגו בפועל, את תוצאות ההלבנה יראו מיד בסיום הטיפול אולם התוצאות הסופיות יתקבלו תוך 24 שעות מרגע ההלבנה.

 


תחזוקה שוטפת ותופעות לוואי

רוב השיניים שעברו טיפול ימשיכו בהלבנתם במשך 12 עד 24 שעות גם לאחר הטיפול. בכל מקרה, מומלץ להצטייד בערכת טיפול ביתית שתסופק ע”י הרופא להמשך טיפול בבית וזאת כדי להגיע למקסימום פוטנציאל ההלבנה של השיניים, הטיפול בבית אמור להבטיח שהלבנת השיניים תתייצב עד להופעה של הצבע הסופי, והדבר חשוב במיוחד כדי לשמור על היגיינה טובה של הפה והרגלים של צחצוח מתמיד להסרת שיירים של מזון וכתמים של אוכל ומשקאות כדי לשמור על פה רענן. תופעת הלוואי הדי יחידה היא רגישות בשיניים שתחלוף תוך שעות ספורות עד ימים בודדים. בדומה לשיטות הלבנה אחרות, הטיפול איננו מומלץ לילדים עד גיל 13, לנשים מניקות ולנשים בהריון.