ציפוי שיניים למינייט

אחת הפעולות האסתטיות דנטליות הפופולריות בכל רחבי העולם וגם בישראל והחביבה מאוד על סלבריטאים, שחקני קולנוע, דוגמניות ועוד היא שיטת הלמינייט (Laminate). מדובר בטכניקת ציפוי שיניים מתקדמת, המבוצעת הן למטרות רפואיות בהן תיקונים אסתטיים של שן אחת או יותר, במצבים של שבר, סדק או מורפולוגיה בלתי תקינה, צבע ועוד, והן כדי ליצור חיוך לבן וכובש שכולנו הינו רוצים להתברך בו בדרך הטבע אולם זה לא חנן אותנו בו. טכניקת הלמינייט מבוצעת כבר שנים ועשרות אלפי מטופלים עברו ועוברים אותה בהצלחה מידי יום. ציפוי למינייט מבוצע על השיניים הקדמיות בלבד - לרוב 8 השיניים המזוהות עם החיוך. לפניכם הסבר על שיטת הלמינייטס, שלב אחר שלב וגם יתרונות וחסרונות בביצוע ההליך.

המלצת המערכת

ישנן מספר טכניקות לציפוי שיניים בהן למינייט, לומינירס והדבקת קומפוזיט. לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם רופא שיניים עם אוריינטצייה קוסמטית שידע לבחור ולבצע את הטכניקה המתאימה ביותר עבורכם. אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי! בחרו בקפידה את הרופא שלכם, התחילו כאן, עכשיו!

 


מהו למינייט?

השיניים במרוצת השנים מקבלות גוון כהה בגלל גנטיקה, תרופות, צריכת צבענים כגון יין אדום ומשקאות קלים, עישון וכדומה. לרוב, הלבנת שיניים מקצועית מתאימה להבהרת שיניים כהות, ולמרות זאת רבים אינם מאושרים מהתוצאות. אחד הפתרונות המתקדמים הוא שימוש בשיטת הלמינייט, רופאי השיניים יכולים לשנות את צבע השן מקצה לקצה בעזרת ציפויי למינייט. ציפויים דקים ביותר יכולים להיות עמומים והרופא יכול להניח אותם עם דבק באותו גוון. ציפויים דקים אלו אינם טובים לכל אחד והם לעתים עשויים להיראות מלאכותיים בגלל חוסר של עומק אסטרטגי וקשת צבע טבעית. השחזת מבנה השן בכשליש מילימטר מאפשרת למעבדת השיניים לייצר גוונים של עמימות ושקיפות למחצה בציפוי ובאותו הזמן, לשמור על גודל וצורה טבעית של השן, זה גם ההבדל בין הציפוי הרגיל (הכולל השחזה של מבנה שן) לבין הציפוי הדק ללא הכנה. ישנם רופאים שמעדיפים ציפוי למינייט ללא הכנה המשמר את האמייל ומבנה השן וישנם רופאים אחרים שיעדיפו את הציפוי הרגיל למראה טבעי יותר וידידותי לחניכיים.

 


כיצד מבוצע ציפוי למינייט?

השלב הראשוני בציפוי שיניים למינייט

השחזת הצד הבוקלי של כל שן בעובי של 0.3 עד 0.5 מ”מ. ההשחזה מבוצעת עד לנקודת המגע וחל איסור לעבור אותה בשום פנים ואופן!

לאחר ההשחזה נוטלים מטבע מדוייק של השיניים שאמורות לעבור ציפוי. את המטבע מעבירים למעבדת השיניים שמייצרת את עלי הפורצלן (למעבדת השיניים יש חשיבות קריטית לאיכות העבודה והתוצאה שתתקבל לבסוף!).

 

שלב בדיקת התאמת הציפוי והדבקתו לשיניים

לאחר שבודקים את התאמת הלמינייט שהוכן במעבדת השיניים יש להכין את פני שטח השן עם חומצה אוטופוספורית בריכוז של 37%.

את הלמינייט מכינים בעזרת חומצה הידרופלורית 9%.

בשלב הסופי מדביקים באמצעות דבקים מיוחדים (סופר בונד לדוגמא) את הלמינייט לשיניים, לאחר שהציפויים הודבקו מקרינים עליהם עם אור כחול שמזרז את ההדבקה.

 


יתרונות וחסרונות ציפוי שיניים למינייט

יתרונות למינייט חסרונות למינייט
מקנה אסתטיקת שיניים גבוהה פגיעה באמייל - מצב לא הפיך
חיבור טוב לאמייל השן נדרשת מיומנות טכנית גבוהה
יציבות של הצבע ציפויי חרסינה שבירים יחסית
עמידות בפני הכתמה ומומסים עלות הטיפול יקרה (כ- 3,000 ש”ח לשן בממוצע)
שומר על ברק למשך זמן ארוך לא ניתן לבצע תיקונים ברמה טובה
התאמה גינג’ובלים טובה  
תוחלת חיים ארוכה יחסית לטכניקות אחרות